autógumi webáruház » autógumi fórum

Felvetődött kérdések :: Autógumi fórum

Felvetődött kérdései teheti fel a webáruháznak, amire rövid időn belül választ fog kapni. Figyelem! Az üzenőfal moderált, tehát autómatikusan nem kerülnek ki a kérdések!
Autógumi fórum.

Válasz a kérdésre

{1805}-re válasz ::{1807} Autógumi fórum :: webáruház üzenete
Kedves Bódiné Hegedûs Ibolya!

Az abroncsok kopását sok tényező befolyásolja. Pl, a helytelen futómű beállítás, az alacsony légnyomás és a használati körülmények. Az abroncsgyártóknak igazodni kell a napjainkban egyre nagyobb teljesítményű autókhoz, és inkább a biztonságos tapadás kell, elsődlegesen szem előtt tartani. Ez természetesen az abroncsok élettartamára kihatással van, mivel egy jól tapadó magas sebesség indexű gumi puhább futófelületi keverékkel van ellátva, ami hamarabb is kopik, de sokkal biztonságosabb. Az Ön esetében véleményem szerint nem olyan rossz az 50 ezer kilométer kormányzott hajtott tengelyen. Amennyiben a hátsó kerekek állapota jobb az elsőnél , akkor az is azt bizonyítja, hogy nem voltak forgatva a kerekek az autón, amit az autógyártók az autó könyvében le szoktak írni. Ha még időben átforgatták volna az abroncsokat akkor a futásteljesítmény kitolódhatott volna akár 60-70 ezer kilométerre is. Nagyobb teljesítményű autókon a magasabb sebesség indexű abroncsok (W, Y, ZR) vezetési szokásoktól függően nem futnak el 10-30 kilométer közt. Nem tudom milyen Márkájú abroncsról van szó ebben az esetben, de garanciális igényét bejelentheti a gyártónál vagy azok képviselőjénél.
{új} kérdés :: {1805} Bódiné Hegedûs Ibolya üzenete
Kérdésem lenne önnökhöz kérem legyenek segitségemre.Vettem egy suzuki sx 4 autótt egy éve 50000e km van most benne és totálisan vászonig kopottak az első kerekei, vissza mentem a kereskedelemben ,hogy ez nem normális ilyen kopás a gumikon ami van. Ők azt monták ők is észlelik hogy már 40-50ezer km nél gumit kell cserélni így mondtam hogy fogyasztó védelmi felőgyelethez fogok fordulni, mire közölték keresem meg a forgalmazott.Így most kérdezem ,hogy önnökhöz vagy a fogyasztófelügyelethez forduljak jogorvoslatért? Várom válaszukat : Tisztelettel :Bódiné Hegedűs Ibolya
Így most kérdem ,hogy
Vissza az autógumi webáruház fórumához.
VEVŐSZOLGÁLAT: 46/555-484 , 46/303-417 , 30/678-1609

GOODYEAR nyári gumi | MICHELIN nyári gumi | CONTINENTAL nyári gumi | BARUM nyári gumi | BRIDGESTONE nyári gumi | DAYTON nyári gumi | DEBICA nyári gumi | DUNLOP nyári gumi | FALKEN nyári gumi | FIRESTONE nyári gumi | FULDA nyári gumi | HANKOOK nyári gumi | KINGSTAR nyári gumi | KLEBER nyári gumi | KORMORAN nyári gumi | PIRELLI nyári gumi | SAVA nyári gumi | SEMPERIT nyári gumi | YOKOHAMA nyári gumi